Vítejte v holubníku

Konstrukce - dnes se říká projekty

12 článků 1 2

Dvouobvodový přijímač

pro pásmo středních vln

Buffer s proudovým přenosem

Operační zesilovač LM6172 považují někteří za vhodný pro použití v audio technice. Rozhodl jsem se ho použít v bufferu, který využívá proudový přenos, jako jeden ze způsobů eliminace vlivu propojovacího kabelu na kvalitu výsledného zvuku.

Návrh zesilovače PHD2005

Výkonový stupeň s bipolárními tranzistory a silnými lokálními zpětnými vazbami. Rozkmitový stupeň a další obvody ve stadiu návrhu.

Zesilovač ve dvojčinné třídě A - Briketa

Mějme kvalitní operační zesilovač a posilme proudově jeho výstup. Toť vše...

Zesilovač s korekcí přechodového zkreslení podle p. Renardsona

Třída AB má velkou výhodu v účinnosti, která se běžně pohybuje okolo 50%. Jedním z problémů, které významně ovlivňuje výsledné vlastnosti, je správná velikost klidového proudu a její udržení na této hodnotě ve všech režimech zesilovače.

František Mascai - konstrukce zesilovače a reproduktorových soustav

František Mascai - mascaif postavil dle mých podkladů odlehčenou verzi zesilovače PHD360, doplnil ji elektronickou dvoupásmovou výhybkou, včetně dvoupásmových reproduktorových soustav na bázi měničů SEAS.

Úprava Visaton VIB rozšířením na třípásmo

Kamarádi z Royal klubu mne požádali, zda by bylo možné jemně vylepšit jejich klubové reproduktorové soustavy Visaton VIB mini (pdf). Rozhodl jsem se je zcela přepracovat a rozšířit na třípásmo, při zachování původních měničů.

Ultrajednoduchý předzesilovač - Minimax

Minimalistická kostrukce, kterou lze "spíchnout" za dva večery. Na nic si nehraje...ale hraje...

Řadičový attenuátor ATT-1

Jedna z možností regulace zisku (hlasitosti) u reprodukčních řetězců je použít přepínač. Můžeme ho zapojit jako obyčejný dělič, příkladem může být poměrně známý výrobek AURA.

Přestavba projektu A75

Na internetu je množství projektů, některé jsou povedené, jiné nikoli. Před časem mne požádal známý, jestli bych nedokázal změnit k lepšímu parametry kultovního projektu A75. Jako hlavní nevýhody udal tyto:

12 článků 1 2
 

nach oben