Vítejte v holubníku

Stránky celkem spokojeného důchodce

Konstrukce - dnes se říká projekty

Filtr prezens pro mikrofon

Před časem jsem pořídil pro hraní v malých lokacích (do 50 - 70 posluchačů) tuto sestavu od mé oblíbené firmy Yamaha. Zvukově (vzhledem ke své velikosti) je velice dobrá a hlavně je lehká. S přibývajícím věkem se maximální váha zvukové aparatury, (kterou jste ochotni akceptovat pro transport před akcí ale hlavně po akci) snižuje...

Dvouobvodový přijímač

pro pásmo středních vln

Smyčková anténa

Správně je to MLA, neboli Magnetic Loop Antenna. Rozhodl jsem se jednu takovou vyzkoušet.

Sluchátkový zesilovač

Aby nebyla mýlka, toto NENÍ žádné Hi-Fi, naopak. Jeho použití je zcela jiné, původně myšleno spolu s mými studiovými sluchátky K702 jako náhrada klasických vysokoohmových radiových sluchátek.

Komu se nelení

tomu se zelení, známé přísloví. Je to dva roky, co jsem naposled na svůj web napsal něco smysluplného, zdálo by se, že nic nedělám. Opak je pravdou, jen se mi nechce pořizovat dokumentaci, upravovat fotky svých děl a pak přemýšlet, jak se to vlastně do toho CMS dává??? Je na čase trochu to změnit.

Všimněte si názvu příspěvku, ortodoxní technik by napsal něco jako: "Shrnutí mé dosavadní činnosti v oboru elektronika za období 2020 - 2022". To já nee, občas proskočí můj umělecký duch a neštěstí je hotové...

Generátor DDS řízený Arduinem

Na toto téma je na netu obrovské množství článků...

Návrh zesilovače PHD2005

Výkonový stupeň s bipolárními tranzistory a silnými lokálními zpětnými vazbami. Rozkmitový stupeň a další obvody ve stadiu návrhu.

Buffer s proudovým přenosem

Operační zesilovač LM6172 považují někteří za vhodný pro použití v audio technice. Rozhodl jsem se ho použít v bufferu, který využívá proudový přenos, jako jeden ze způsobů eliminace vlivu propojovacího kabelu na kvalitu výsledného zvuku.

Ultrajednoduchý předzesilovač - Minimax

Minimalistická kostrukce, kterou lze "spíchnout" za dva večery. Na nic si nehraje...ale hraje...

Úprava Visaton VIB rozšířením na třípásmo

Kamarádi z Royal klubu mne požádali, zda by bylo možné jemně vylepšit jejich klubové reproduktorové soustavy Visaton VIB mini (pdf). Rozhodl jsem se je zcela přepracovat a rozšířit na třípásmo, při zachování původních měničů.

František Mascai - konstrukce zesilovače a reproduktorových soustav

František Mascai - mascaif postavil dle mých podkladů odlehčenou verzi zesilovače PHD360, doplnil ji elektronickou dvoupásmovou výhybkou, včetně dvoupásmových reproduktorových soustav na bázi měničů SEAS.

Řadičový attenuátor ATT-1

Jedna z možností regulace zisku (hlasitosti) u reprodukčních řetězců je použít přepínač. Můžeme ho zapojit jako obyčejný dělič, příkladem může být poměrně známý výrobek AURA.

Zesilovač ve dvojčinné třídě A - Briketa

Mějme kvalitní operační zesilovač a posilme proudově jeho výstup. Toť vše...

Konstrukce výkonového zesilovače PHD360

Výkonový zesilovač ve třídě AB plně symetrického zapojení. Celek je vmontován do celokovové skříně o rozměrech 410 x 262 x 283 mm (V x Š x H).Koncepce je dual mono, tedy se jedná o dva zcela oddělené zesilovače.

Přestavba projektu A75

Na internetu je množství projektů, některé jsou povedené, jiné nikoli. Před časem mne požádal známý, jestli bych nedokázal změnit k lepšímu parametry kultovního projektu A75. Jako hlavní nevýhody udal tyto:

"True class A" buffer pro posílení a oddělení obvodů / sluchátkový zesilovač

Úvodem chci říci, že se nejedná o náhradu profesionálně dodávaných bufferů ve formě integrovaného obvodu, ale spíše o jinou alternativu, jak uvedené problémy řešit.

Zesilovač s korekcí přechodového zkreslení podle p. Renardsona

Třída AB má velkou výhodu v účinnosti, která se běžně pohybuje okolo 50%. Jedním z problémů, které významně ovlivňuje výsledné vlastnosti, je správná velikost klidového proudu a její udržení na této hodnotě ve všech režimech zesilovače.

 

nach oben