Vítejte v holubníku

Stránky celkem spokojeného důchodce

Všechny články

Prohlížení po kategoriích, viz menu...

Samohrajka

Zdražují se pronájmy nemovitostí, jídlo, i spousta dalších věcí. Když zdraží kapela, je automaticky znevýhodněna, vždy se najde někdo, kdo půjde hrát "jen za párek"...

Ale nechtěl jsem psát o všedních problémech těchto dní, ale o tom, že mne vždy zajímalo zapojení výpočetní techniky a software do tvorby a provozování hudby. A proto vznikla tato "Samohrajka". Název je tendenční, protože se jedná jen o prostý přehrávač mp3/flac souborů, skombinovaný s malým mixážním pultem, vše uloženo do elegantního pouzdra, původně pro jednu z mých kytar.

V základech (podehrávkách) mám naprogramovány bicí nástroje, baskytaru, jednoduché klávesy a některé vyhrávky. Začal jsem někdy v roce 2011, a mám je pro prakticky celý náš repertoár, několik set skladeb. Používám software Cubase a také Band In A Box, ale o tom jindy a jinde, v rubrice Software.

Výsledek je dobře vidět na fotce. Vlevo pomocná klávesnice, protože na notebooku je pro mne už moc malá. Notebook je ASUS Eee PC, typ 900E, který ve své době (2011) byl fakt malý a výkonný. Operační systém jsou Windows XP, programové vybavení foobar 2000, ovšem s velmi změněným GUI, tak , aby zobrazoval jen potřebné informace.
 

Mixážní pult je Yamaha MW8CX, což je výborný kompromis mezi velikostí, užitnou hodnotou a cenou. hlavně obsahuje velice slušné DA převodníky, které jsou přes USB rozhraní propojeny s notebookem. Takže nejsem závislý na kvalitě zvukového výstupu notebooku, ale podehrávky jsou přehrávány přímo přes mixážní pult.
Tímto způsobem je možné hrát např. bez bicích nástrojů, eventuálně dalších hráčů. Ale ta nejlepší muzika je stejně stoprocentně naživo, ale jak se říká, nouze naučila Dalibora housti a mne se vrtat v hudebních softwarech...
 
Komentáře
Grafický výstup Zvukový výstup
Vložte antiSPAMový kód VELKÝMI PÍSMENY!
nach oben