Vítejte v holubníku

Stránky celkem spokojeného důchodce

Všechny články

Prohlížení po kategoriích, viz menu...

Řadičový attenuátor ATT-1

 

Regulátor je možné dodat také jako stavebnici, která obsahuje veškeré mechanické i elektrické díly včetně bohatě ilustrovaného návodu. Bližší informace na mém e-mailu

Popis

Jedna z možností regulace zisku (hlasitosti) u reprodukčních řetězců je použít přepínač. Můžeme ho zapojit jako obyčejný dělič, příkladem může být poměrně známý výrobek AURA. Jiná cesta vede k řešení útlumu pomocí článků na stejné impedanci, tedy stejně, jako v telefonii, ve vysokofrekvenční technice, prostě tam, kde záleží na vzájemném impedančním přizpůsobení jednotlivých komponent. V audio technice je vzájemné impedanční přizpůsobení vhodné zejména pro potlačení středofrekv. a vysokofrekvenčního rušení.

Překládané řešení zároveň řeší připojení kabelu, zakončeným odporem, neb PHD ATT-1 je postaven na konstantní impedanci 75 Ohm. Pro jeho vybuzení je nutné použít Sound Refiner, PMA buffer, popřípadě jiné řešení s nízkou výstupní impedancí, neb běžný zdroj signálu (CD přehravač, tuner) není schopen do tak malé impedance dodat příslušný proud.

Provedení

Attenuátor je vestavěn do kovové skřínky o rozměrech 75 x 75 x 150 mm. Je možné ho vestavět také do hotového předzesilovače. Na jeho výstup lze již zcela běžně připojit kabel zakončený odporem 75 Ohm.

Technický popis

Technická informace je ve formátu PDF

Provedení vzorku regulátoru

Celkový pohled

Regulator zepredu

Pohled na přípojná místa vzadu

Regulator zezadu

Vnitřní provedení

Regulator uvnitř

Detail vnitřního provedení

Regulator detail

Neosazený PCB

Regulator PCB

Komentáře
Grafický výstup Zvukový výstup
Vložte antiSPAMový kód VELKÝMI PÍSMENY!
nach oben